top of page

TaSLO Ry

Tarton Suomalaiset Lääketieteen Opiskelijat eli TaSLO on vuonna 1995 perustettu Tarton yliopistossa, Virossa, lääketiedettä ja hammaslääketiedettä opiskelevien suomalaisten ainejärjestö.

Yhdistys järjestää runsaasti koulutusta, juhlia ja urheilutapahtumia, sekä ylläpitää sähköpostilistoja jäsenille ja valmistuneille. Yhdistyksellä on myös oma kirjasto. Lisäksi TaSLO:lla on lämpimät suhteet suomalaisiin sisarseuroihin ja lääkärijärjestöihin. TaSLO on myös Suomen Medisiinariliiton jäsen.

Yhdistyksen toiminta-ajatuksena on tukea ulkomailla opiskelua tarjoamalla jäsenille lämmin ja monipuolinen yhteisö. TaSLO:n jäsenmäärä lukuvuonna 2019-2020 on 130. Rekisteröidyn yhdistyksemme virallinen kotipaikka on Helsinki.

Yhteystiedot

Hallitus 2024

Puheenjohtajan ja hallituksen jäsenet valitsee yhdistyksen syyskokous vuodeksi kerrallaan. Mainonta- ja yhteistyöasioista vastaa puheenjohtaja Emma Ahishali puheenjohtaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Emma Ahishali

Puheenjohtaja

puheenjohtaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Noora Hirvonen

Sihteeri

sihteeri@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Niko Ruppert

Varapuheenjohtaja

varapuheenjohtaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Anna Jännäri

Tiedottaja

tiedottaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Katariina Rantakari

Rahastonhoitaja

rahastonhoitaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Kalle Suontausta

Koulutuspoliittinen vastaava

kopovastaava@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Victoria Valpio

Graafinen vastaava ja päätoimittaja

paatoimittaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Tuike Laaksonen

Hyvinvointivastaava

hyvinvointivastaava@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg

Siiri Markkanen

SML-edustaja

sml-edustaja@taslo.fi

TaSLO logo2023_edited.jpg
TaSLO logo2023_edited.jpg
TaSLO logo2023_edited.jpg

Lotta, Hoa-Mi, Sami & Niklas

Klinikkatuutorit

klinikkatuutori@taslo.fi

Maria Saari

Tapahtumavastaava

tapahtumavastaava@taslo.fi

Julia Lybeck

Tapahtumavastaava

tapahtumavastaava@taslo.fi

bottom of page