top of page
Law

Edelliset hallitukset

2023

Puheenjohtaja – Lotta Viherväs

Varapuheenjohtaja – Siiri Markkanen

Sihteeri – Sandra Abbasi

Rahastonhoitaja – Katariina Rantakari

Tiedottaja – Emma Ahishali

Päätoimittaja – Niko Ruppert

Visuaalisuusvastaava – Victoria Valpio

Koulutuspoliittinen vastaava – Tomi-Iiro Virkki

Tapahtumavastaavat – Julia Lybeck & Kalle Suontausta

Hyvinvointivastaavat – Sami Celik & Maria Saari

SML-edustaja – Hoa-Mi Parikka

2021

Puheenjohtaja – Niklas Mäkelä

Varapuheenjohtaja – Dou Oksman

Sihteeri – Konsta Keijonen

Rahastonhoitaja – Lotta Viherväs

SML-edustaja – Karri Suominen

Koulutuspoliittinen vastaava – Sonia Kuismanen

Päätoimittaja – Joonas Kokko

Tiedottaja – Hoa-Mi Parikka

Hyvinvointivastaava – Karl Linnasmägi

Tapahtumavastaavat – Sonja Andberg & Tristan Quinn

2019

Puheenjohtaja – Karri Suominen

Varapuheenjohtaja – Iris Wallin

Sihteeri – Tuula Jokela

Rahastonhoitaja – Mauri Sandberg

SML-edustaja – Sonja Andberg

Koulutuspoliittinen vastaava – Julia Ripatti

Päätoimittaja – Ville Ding

Tiedottaja – Anniina Nauska

Hyvinvointivastaava –  Otto  Ruokojoki

Tapahtumavastaavat – Laura Montonen, Iida Orre & Ida Forsberg

2017

Puheenjohtaja – Antti Nuikka

Rahastonhoitaja – Sanna Juurioksa

SML-edustaja – Anni Kakriainen

Emilia Piispanen

Niina Vähäsaari

Iris Wallin

Sonja Luomakoski

Anna-Kaarina Koponen

Saara Rehn

Juuso Kähärä

Laura Hackman

2015

Puheenjohtaja – Iiris Nykänen

Varapuheenjohtaja – Maria Sannamo

Sihteeri – Riitta Yrjönkoski

Rahastonhoitaja – Noora Lahdentausta

SML ja ATÜK -edustaja – Joona Karkimo

Päätoimittaja – Anne Hämäläinen

Tiedottaja – Emilia Piispanen

Tapahtumavastaava – Ida Kokkila

Liikuntavastaava – Anne Hämäläinen

FiMSIC -edustaja – Jesse Karppinen

Rivijäsenet: Johannes Cederberg

2013

Maria Appelberg – Puheenjohtaja

Pauliina Posti – Varapuheenjohtaja

Iiris Nykänen – Rahastonhoitaja

Henna Kupiainen – Päätoimittaja

Taru Valo – Sihteeri

Onerva Hurmerinta – Tapahtumavastaava

Eemil Partinen– SML-edustaja

Rivijäsenet: Henrietta Viitanen, Rohit Verma ja Eevert Partinen

2022

Puheenjohtaja – Tony Renlund

Varapuheenjohtaja – Tristan Quinn

Sihteeri – Siiri Markkanen

Rahastonhoitaja – Lotta Viherväs

SML-edustaja – Hoa-Mi Parikka

Koulutuspolittinen vastaava – Konsta Keijonen

Päätoimittaja – Tomi-Iiro Virkki

Tiedottaja – Erika Pahkala

Hyvinvointivastaava – Anni Huiskonen

Tapahtumavastaava – Tristan Quinn

2020

Puheenjohtaja – Tuula Jokela

Varapuheenjohtaja – Dou Oksman

Sihteeri – Anna Jalava

Rahastonhoitaja – Lotta Viherväs

SML-edustaja – Sonja Andberg

Koulutuspoliittinen vastaava – Sonia Kuismanen

Päätoimittaja – Iida Nikkilä

Tiedottaja – Hoa-Mi Parikka

Hyvinvointivastaava – Mauri Sandberg

Tapahtumavastaavat – Niklas Mäkelä & Emma Yli-Knuuttila

2018

Puheenjohtaja – Riitta Yrjönkoski

Varapuheenjohtaja – Emilia Piispanen

Sihteeri – Anita Kinnunen

Rahastonhoitaja – Mauri Sandberg

SML-edustaja – Anni Kakriainen

Koulutuspoliittinen vastaava – Iris Wallin

Päätoimittaja – Juuso Kähärä

Tiedottaja – Antti Nuikka

Tapahtumavastaavat – Sonja Andberg & Karri Suominen

2016

Puheenjohtaja – Riitta Yrjönkoski

Varapuheenjohtaja – Emilia Piispanen

Sihteeri – Antti Nuikka

Rahastonhoitaja – Sanna Juurioksa 

SML-edustaja – Jesse Karppinen

Päätoimittaja – Sini Konstari 

Tiedottaja – Anni Kariainen

Hyvinvointi- ja liikuntavastaava – Saara Rehn

Tapahtumavastaava – Iris Wallin

Rivijäsenet: Anna-Kaarina Koponen ja Iiris Nykänen

2014

Puheenjohtaja – Elli Turjanmaa

Varapuheenjohtaja – Iiris Nykänen

Sihteeri – Maria Sannamo

Rahastonhoitaja – Alvar Külmasu

SML-edustaja – Laura Kumpulainen

Päätoimittaja – Henna Kupiainen

Tiedottaja – Anne Hämäläinen

Tapahtumavastaava – Iida Kokkila

Rivijäsenet: Maria Appelberg, Janne Virtanen,

Peetu Drockila

bottom of page